Skocz do zawartości

Styczeń

Aktualności

Uczniowie z ZSE-U w Żychlinie wyjadą na staż do Niemiec

28 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie wyjedzie na staż do Niemiec dzięki pozyskanym środkom w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
 
Uczniowie z klas technikum żywienia, hotelarstwa i obsługi turystycznej z ZSE-U w Żychlinie, zdobędą nowe umiejętności zawodowe, a także językowe, kulturowe oraz społeczne podczas stażu w Niemczech dzięki dofinansowaniu w ramach projektu Kapitał Ludzki. 28 uczniów wyjedzie do Turyngii na 4-tygodniowe staże, aby zgłębić wiedzę i doskonalić umiejętności w branży gastronomiczno – hotelarskiej. Praktyki będą się odbywały w hotelach 4 i 5 gwiazdkowych pod okiem niemieckich fachowców. Stażyści poznają tajniki kuchni niemieckiej, pogłębią umiejętności dotyczące obsługi gościa w restauracji oraz w hotelu.
 
Udział w projekcie to również jego aspekt kulturowy. Młodzież wyjedzie do Warszawy do muzeum Fryderyka Chopina, w Dreźnie zwiedzi kompleks pałacowo – Zwinger, natomiast Eisenach – muzeum Jana Sebastiana Bacha. Ponadto będzie to okazja do odkrycia architektury Erfurtu oraz Coburga.
 
Żychlińska placówka jest szkołą nowoczesną i otwartą na nowe wyzwania, dlatego poszukuje takich rozwiązań, które posłużą do właściwego przygotowania uczniów do samodzielnego funkcjonowania na krajowym i europejskim rynku pracy. 
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting