Stypendia Starosty Konińskiego

Zarząd Powiatu Konińskiego przyznał stypendia Starosty Konińskiego na 2014 rok 46 uzdolnionym uczniom ze szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat koniński. Za bardzo dobre wyniki w nauce stypendium otrzyma 16 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, 8 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie oraz 19 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie, a także 3 uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychwowawczego im. Piotra Janaszka w Rychwale.

Uroczystość wręczenia tegorocznym stypendystom dyplomów potwierdzających otrzymanie stypendium odbędzie się 21 stycznia o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Koninie, sala nr 252. Wezmą w niej udział uczniowie, ich rodzice oraz dyrektorzy szkół.

Wysokość miesięcznego stypendium Starosty Konińskiego w roku 2014 wyniesie 200 zł. Na ten cel w budżecie powiatu przeznaczonych zostało 76 000,00 zł. Dwudziestu uczniów klas programowo najwyższych pobierać będzie stypendia przez najbliższe sześć miesięcy, a pozostali otrzymywać je będą przez 10 miesięcy z wyłączeniem okresu wakacyjnego.