Starosta przekazała Pałacyk w Posadzie

Przekazanie zabytkowej nieruchomości „Pałacyku w Posadzie” Gminie Kazimierz Biskupi odbyło się 23 stycznia 2014 r.

Gmina Kazimierz Biskupi wzbogaciła się o kolejną zabytkową nieruchomość. Starosta Koniński – Małgorzata Waszak przekazała aktem notarialnym Januszowi Puszkarkowi – wójtowi gminy Kazimierz Biskupi „Pałacyk w Posadzie”.
Dotychczas nieruchomość stanowiła mienie Skarbu Państwa i była w zarządzie Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu. Po wygaszeniu trwałego zarządu Starosta za zgodą Wojewody Wielkopolskiego postanowiła o przekazaniu tego mienia w drodze darowizny na rzecz mieszkańców Gminy Kazimierz Biskupi. Wartość przekazanego mienia szacuje się na 766 600 zł, a w jego skład wchodzi park założony w drugiej połowie XIX w. z częściowo zachowanym starodrzewem i zabytkowym układem kompozycyjnym (park angielski) oraz pałac zbudowany w drugiej połowie XIX w. w stylu neogotyckim.

Gmina Kazimierz Biskupi zamierza przeznaczyć obiekt na cele kulturalno-edukacyjne, reprezentacyjne oraz wypoczynkowo-rekreacyjne. Tak więc na kulturalnej mapie powiatu przybędzie kolejny obiekt o walorach architektonicznych i krajobrazowych, który będzie służył zapewne nie tyko mieszkańcom Gminy Kazimierz Biskupi.
Podpisanie Aktu notarialnego przez Małgorzatę Waszak - Starostę Konińskiego
Podpisanie Aktu notarialnego przez Janusza Puszkarka - Wójta Gminy Kazimierz Biskupi
Przekazanie Aktu notarialnego