Spotkanie Rady Seniorów Powiatu Konińskiego

Pierwsze w 2014 roku spotkanie Rady Seniorów Powiatu Konińskiego odbyło się 14 stycznia w Starostwie Powiatowym w Koninie. Rozpoczęło się ono wręczeniem przez Małgorzatę Waszak – Starostę Konińskiego aktów powołania dwóm nowym członkom Rady Teresie Ignaszczak z gminy Rzgów oraz Pelagii Serafińskiej z gminy Grodziec, które zastąpiły Bożenę Sikorską i Grażynę Guźniczak.

Na posiedzeniu jednogłośnie przyjęto plan pracy na rok bieżący. Dokument obejmuje szereg przedsięwzięć aktywizujących seniorów powiatu konińskiego w różnych dziedzinach życia, m.in.: zachęcające do aktywnego wypoczynku seniorów wydarzenie pod hasłem „Biegnijmy po zdrowie”, warsztaty dotyczące sztuki rękodzieła czy konkurs fotograficzny „Powiat w obiektywie”. Ponadto seniorzy będą prezentować swoją działalność na specjalnie przygotowanych stoiskach podczas tegorocznych powiatowych imprez oraz podczas cyklicznych spotkań w gminach.

Ewelina Rapeła – zastępca Naczelnika Wydziału Promocji i Rozwoju Konińskiego Starostwa przedstawiła zasady działalności na rzecz seniorów realizowanych w ramach wolontariatu.

Spotkanie zakończyło się przedstawieniem programu pierwszych powiatowych obchodów Dnia Babci i Dziadka, które zorganizowane zostaną  21 stycznia 2014 r. w Centrum Pracy Twórczej w Kramsku z inicjatywy Małgorzaty Waszak Starosty Konińskiego przy współpracy z Józefem Dropem Wójtem Gminy Kramsk oraz Radą Seniorów Powiatu Konińskiego.
Akt powołania Teresie Ignaszczak z gminy Rzgów wręczyła Małgorzata Waszak – Starosta Koniński
Halina Rogowicz – Przewodnicząca Rady Seniorów pogratulowała Pelagii Serafińskiej wstąpienia do Rady
Spotkanie Rady Seniorów Powiatu Konińskiego