Powiat Koniński wśród najlepszych powiatów w kraju

Po raz kolejny powiat koniński znalazł się wśród najlepszych powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców w Rankingu Powiatów, którego organizatorem jest Związek Powiatów Polskich. Oznacza to awans o jedną pozycję w stosunku do 2012 roku.

Od 2003 roku powiat koniński bierze udział w rankingu, który ocenia najlepsze samorządy powiatowe w Polsce. Samorządy oceniane w 11 kategoriach co rocznie rywalizują o tytuł „Super samorząd”. Tytuł ten, w 2013 roku, podobnie jak w 2012 r. przypadł Powiatowi Kieleckiemu, który jest jednym z największych spośród powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców. Zgodnie z zapisami Regulaminu konkursu nagrody przyznawane są w następujących kategoriach.
  1. Działania proinwestycyjne i prorozwojowe
  2. Rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańców oraz funkcjonowania JST
  3. Rozwój społeczeństwa informacyjnego
  4. Rozwój społeczeństwa obywatelskiego
  5. Umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji
  6. Promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej
  7. Promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu
  8. Wspieranie działań na rzecz społecznej gospodarki rynkowej
  9. Promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych
  10. Współpraca krajowa i międzynarodowa
  11. Działania promocyjne
Od 2012 roku Ranking dzieli powiaty ze względu na liczbę mieszkańców. Powiat koniński punkty otrzymał w 52 na 93 możliwe działania. Łącznie uzyskaliśmy 25380 punktów we wszystkich kategoriach plasując się w czołówce samorządów, których liczba mieszkańców jest większa niż 120 tys. mieszkańców.

Udział w Rankingu Powiatów jest bezpłatny.