Pierwszy Powiatowy Dzień Babci i Dziadka za nami

Pierwsze Powiatowe obchody Dnia Babci i Dziadka odbyły się 21 stycznia br w Centrum Pracy Twórczej w Kramsku. Inicjatorem spotkania była Rada Seniorów Powiatu Konińskiego, którą w realizacji wsparło Starostwo Powiatowe w Koninie oraz Urząd Gminy w Kramsku.

W spotkaniu uczestniczyli licznie przybyli seniorzy – babcie i dziadkowie – z wszystkich gmin powiatu konińskiego. Życzenia dla wszystkich zebranych złożyli: Zarząd Rady Seniorów Powiatu Konińskiego, przedstawiciele samorządu – Starosta Koniński Małgorzata Waszak i Wójt Gminy Kramsk Józef Drop, Senator RP Ireneusz Niewiarowski oraz proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Kramsku – ks. prał. Sławomir Kasprzak.
W uroczystości wzięli również udział Radni Powiatowi: Maria Wróbel, Bogumił Leszczak i Andrzej Kłosowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin Mariusz Zaborowski.

Nie zabrakło również występów dzieci i młodzieży z gminy Kramsk. Przekrój był szeroki – od tańców w wykonaniu przedszkolaków, skeczy zaprezentowanych przez uczniów gimnazjum, aż po solowe występy młodych wokalistów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wsłuchując się w występ Kramskiej Kapeli Podwórkowej skosztowali specjalnie przygotowanego na tą okazję tortu.
Powiatowy Dzień Babci i Dziadka