Ankieterzy zapukają do drzwi

Ankieterzy z firmy BioStar od 14 stycznia pukać będą do drzwi mieszkańców powiatu i Miasta Konina, a także roześlą ankietę intarnetową, z prośbą o udzielenie odpowiedzi na kilka istotnych pytań.

Już od wtorku (14 stycznia) do mieszkańców Powiatu Konińskiego oraz Miasta Konina zapukają ankieterzy firmy BioStat (www.biostat.com.pl) i poproszą o odpowiedź na ok. 30 pytań na temat jakości usług medycznych, edukacji, poczucia bezpieczeństwa, polityki mieszkaniowej, czy transportu zbiorowego. Innym sposobem badania będzie ankieta internetowa skierowana do organizacji pozarządowych. Zostaną również przeprowadzone wywiady z mieszkańcami, przedsiębiorcami i lokalnymi liderami opinii, pracodawcami, przedstawicielami NGO i władz samorządowych.

Od września 2013 r. Powiat Koniński wspólnie z Miastem Konin i gminami powiatu konińskiego realizuje projekt pn. „Aglomeracja Konińska – współpraca JST kluczem do nowoczesnego rozwoju gospodarczego”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007 – 2013. Głównym założeniem projektu jest współpraca samorządów mająca na celu zrównoważony rozwój społeczno – gospodarczy całego Obszaru Funkcjonalnego Aglomeracji Konińskiej.