Skocz do zawartości

Sierpień

Aktualności

Warto spojrzeć na Wartę w Sławsku

Kolejne miejsce, przy którym warto zatrzymać się w Sławsku w gm. Rzgów już otwarte. Punkt widokowy na dolinę rzeki Warty powstał przy udziale mieszkańców i rzeczowej pomocy władz powiatu konińskiego.
 
Punkt zlokalizowany jest w południowej części Sławska przy wyjeździe w stronę Rzgowa. By podziwiać meandrującą w tym miejscu Wartę i panoramę doliny tej nizinnej rzeki, trzeba zatrzymać się po prawej stronie drogi powiatowej.
To kolejna atrakcja po zabytkowym kościele, rzeźbie Marcina ze Sławska i przystani dla kajakarzy, wzbogacająca ofertę gm. Rzgów.
 
Wykonanie inwestycji było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców wsi. To oni społecznie ułożyli dojazd do wału z granitowych kamieni przekazanych przez Powiat Koniński.
 
Otwarcie punktu zbiegło się we wtorek (12 sierpnia) ze startem kolejnego etapu kajakowego spływu z Kruszwicy do Poznania, w którym od kilku dni bierze udział kilkunastu kajakarzy.
Otwarcie punktu widokowego
Uczestnicy otwarcia punktu widokowego w Sławsku
Widok na Wartę
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting