Rozstrzygnięto konkurs plastyczny na znaczek XIV pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

Weronika Wielowska i Anna Dankowska, uczennice Zespołu Szkół w Wysokiem (gm. Kramsk) zostały wyróżnione w ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na znaczek XIV pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę pod hasłem „Jan Paweł II- Świętymi Bądźcie”.

Spośród 122 prac nadesłanych przez uczniów placówek oświatowych, którym patronuje Jan Paweł II, aż 81 jury konkursowe zakwalifikowało pod względem formalnym. W gronie wyróżnionych znalazły się projekty dwóch uczennic Zespołu Szkół w Wysokiem – Weroniki Wielowskiej i Anny Dankowskiej.

Ideą konkursu jest integracja działającej od 1998 r. Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oraz kultywowanie dziedzictwa jej Patrona. Zewnętrznym wyrazem identyfikacji wspólnoty jest znaczek pielgrzymkowy powstający w drodze otwartego konkursu.

Laureatem tegorocznej edycji został Dawid Kozłowski z Gimnazjum im. Jana Pawła II  w Lubinie. Natomiast organizację konkursu powierzono Zespołowi Szkół w Wysokiem.

Przedsięwzięcie odbyło się pod patronatem Starosty Konińskiego.