Skocz do zawartości

Październik

Aktualności

Premier Ewa Kopacz o seniorach w Koninie

O planach rządu wobec seniorów mówiła w sobotę (11 października) w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie premier Ewa Kopacz. Rolę gospodarza podczas tego spotkania pełniła Małgorzata Waszak starosta koniński.
 
Przedstawiciele konińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz środowisk wiejskich z powiatu konińskiego, studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, parlamentarzyści i samorządowcy spotkali się w sobotę z premier Ewą Kopacz.
 
Prezes Rady Ministrów opowiedziała o planach swojego rządu nie tylko w zakresie opieki społecznej czy zdrowotnej, ale także o działaniach podejmowanych na rzecz aktywizacji osób starszych. Odpowiadała również na pytania uczestników. A te dotyczyły przede wszystkim waloryzacji rent i emerytur, służby zdrowia oraz programów rządowych dedykowanych seniorom.
 
O działaniach samorządu powiatu konińskiego na rzecz seniorów mówiła z kolei starosta koniński Małgorzata Waszak. Starosta nawiązując do hasła „Energia Pokoleń” przypomniała, że wskazuje ono na współpracę międzypokoleniową i wskazała na działania, które w gminach realizują stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich i kluby seniora.
Premier Ewa Kopacz o seniorach w Koninie
Premier Ewa Kopacz o seniorach w Koninie
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting