Letnisko nad jeziorem (Skulskim) najlepsze w Wielkopolsce!

„Letnisko nad jeziorem” położone w gminie Skulsk, w powiecie konińskim zostało laureatem I miejsca w Konkursie na najlepszy obiekt turystyki wiejskiej w Wielkopolsce.

Przystępujące do konkursu obiekty są oceniane w trzech kategoriach: gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym, obiekty bazy noclegowej o charakterze wiejskim oraz obiekty na terenach wiejskich o charakterze terapeutycznym, edukacyjnym czy rekreacyjnym, wykorzystujące tradycje i walory wsi. Właściciel „Letniska nad jeziorem” został doceniony przez kapitułę konkursu w ramach pierwszej kategorii zajmując tym samym najwyższe podium. Na drugim miejscu uplasował się „Dworek nad Drawą” z miejscowości Krzyż Wielkopolski (powiat czarnkowsko-trzcianecki). Trzecie z kolei przypadło dla „Rancza w Dolinie” w miejscowości Krostkowo (powiat pilski). Nagrody i wyróżnienia tegorocznym laureatom wręczył Krzysztof Grabowski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego podczas gali podsumowującej konkurs, która odbyła się 29 października, w Restauracji Jabłona w Powidzu.

To już ósma edycja konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Wielkopolskim Towarzystwem Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej. Służy promocji atrakcji turystycznych regionu i wielkopolskiej wsi, jako miejsca rekreacji i wypoczynku. Do konkursu zgłosiły się 43 podmioty, z czego 26 zakwalifikowało się do dalszego etapu, podczas którego dokonywane były wizytacje z udziałem jury oceniającego.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można znaleźć na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego www.umww.pl

Ĺšródło: LOT "Marina"
Zdjęcia: Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Paweł Walczak: właściciel „Letniska nad jeziorem”
Letnisko nad jeziorem (Skulskim) najlepsze w Wielkopolsce!
Wręczenie nagród laureatom konkursu