Konińskie Centrum Informacji Turystycznej wśród najlepszych

Konińskie Centrum Informacji Turystycznej po raz drugi w ciągu zaledwie czterech lat istnienia zostało docenione przez Polską Organizację Turystyczną.
W czwartek (23 października) podczas Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2014 w Poznaniu konińskie CIT otrzymało statuetkę za zajęcie II miejsca wśród trzygwiazdkowych centrów informacji turystycznej w Polsce. O przyznaniu nagrody zadecydowało między innymi położenie przy głównym szlaku komunikacyjnym, dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażenie i układ wnętrza, kompetencje informatorów, w tym znajomość języków obcych, a także wkład w animowanie życia turystycznego w mieście i regionie (między innymi przez organizację spływów kajakowych, współudział przy realizacji wydarzeń sportowych i turystycznych, organizację konkursów, a także działalność edukacyjną).
Polska Organizacja Turystyczna realizuje konkurs na najlepsze centrum IT w celu promowania dobrych praktyk w zakresie prowadzenia centrów i punktówinformacji turystycznej.
W konkursie wyróżniane są najlepsze centra w ramach każdej z czterech kategorii certyfikacyjnych (jedna do czterech gwiazdek). Obecnie w Polsce funkcjonuje 408 certyfikowanych centrów i punktów IT, w tym 77 centrów certyfikowanych na poziomie trzech gwiazdek. Uczestniczące w konkursie placówki IT oceniane są z uwzględnieniem w szczególności takich elementów, jak: lokalizacja placówki, wygląd, funkcjonalność i estetyka jej wnętrza, dostępność dla turystów, w tym niepełnosprawnych, godziny pracy, kwalifikacje pracowników, w tym znajomość języków, a także inicjatywy własne i aktywność na rynku lokalnym.
Pierwsze miejsce w konkursie zajęło Centrum IT z Bielska-Białej, drugie ex aequo z Koninem przypadło Ostródzie, a trzecia nagroda trafiła do Szczyrku.
Centrum Informacji Turystycznej w Koninie dofinansowane jest ze środków Starostwa Powiatowego w Koninie i Miasta Konin.
Konińskie Centrum Informacji Turystycznej wśród najlepszych