Będą nowe miejsca pracy w gminie Stare Miasto

Ponad 500 nowych miejsc pracy powstanie w najbliższym czasie w gminie Stare Miasto. Swoją siedzibę kończy firma Goodman, a kolejni inwestorzy rozpoczęli budowę nowych zakładów na terenach inwestycyjnych w okolicy autostrady A2.

Gmina Stare Miasto jest jednym z najprężniej rozwijających się samorządów powiatu konińskiego. Dogodna lokalizacja oraz przychylność władz gminy do nowych inwestorów przynosi kolejne wymierne efekty. Tereny przeznaczone pod działalność gospodarczą od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Świadczą o tym już powstałe zakłady produkcyjne, ale też stałe zainteresowanie ze strony nowych inwestorów.

Pierwszą firmą, która kończy inwestycję przy węźle Żdzary jest międzynarodowy koncern logistyczny Goodman. Zajmujący się budową i zarządzaniem powierzchniami logistycznymi i biznesowymi na świecie koncern, buduje przy węźle autostradowym w Zdżarach centrum logistyczno-spedycyjne z częścią biurową oraz infrastrukturą towarzyszącą. Hala magazynowa będzie miała powierzchnię ponad 39 000 m2. Będzie największą halą w Polsce należącą do tej korporacji. Prace budowlane zakończą się najprawdopodobniej do końca 2014 roku. Z deklaracji inwestora wynika, że docelowo zatrudnienie w centrum znajdzie prawie 400 osób.

Ale okolice autostrady A2 to nie tylko kapitał zagraniczny. Jedną z firm, która ulokuje tam produkcję jest AJ Group sp. z o.o.  Na 1,5 hektarowej działce firma buduje nowy obiekt produkcyjny o powierzchni użytkowej ponad 2300 m2. Pracę, w drugiej połowie 2015 r. znajdzie tam 150 osób.

Również na terenach aktywizacji gospodarczej przy węźle autostradowym w Żdzarach powstaje kolejna inwestycja. Firma Trans Spili zajmująca się przewozem osób oraz usługami budowlanymi postanowiła rozszerzyć zakres swojej działalności i ulokować nową inwestycję w gminie Stare Miasto obok drogi krajowej nr 72. Trans-Spili już od  kilku lat planowała nową inwestycję. Jej lokalizacja została wybrana nieprzypadkowo. Firma wzięła pod uwagę atrakcyjne tereny w sąsiedztwie dużych firm tj. Zinkpower, Europoles oraz Goodman. Z uwagi na bardzo korzystną lokalizację przy głównych szlakach transportowych firma rozpoczęła budowę nowoczesnej stacji paliwowej, która obsłuży wzmożony transport samochodowy w tym rejonie. Całość inwestycji mieści się na powierzchni 8200 m2. Powstanie tam budynek z niezbędną infrastrukturą, stanowiska tankowania, parking oraz plac manewrowy.
Będą nowe miejsca pracy w gminie Stare Miasto