Wieża widokowa na Złotej Górze już otwarta!

Rowerzyści, biegacze i sympatycy nordic-walking wyruszyli w minioną sobotę (22 marca) na Złotą Górę, gdzie oficjalnie otwarto wieżę widokową.

W ten sposób Gmina Krzymów zainaugurowała sezon turystyczny w regionie konińskim.

Ponad 100 osób wzięło udział w długo oczekiwanym otwarciu wieży widokowej. Po poświęceniu obiektu, uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Starosta Koniński Małgorzata Waszak, Wójt Gminy Krzymów Tadeusz Jankowski, Kierownik Oddziału Turystyki Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu Andrzej Kaleniewicz oraz przedstawiciel najmłodszej grupy turystów.

Wieża jest jedną z największych atrakcji turystycznych powiatu konińskiego. Drewniano-stalowa konstrukcja liczy niecałe 30 metrów wysokości, a taras widokowy jest na 25 metrze. Aby wejść na samą górę wieży trzeba pokonać 140 stopni. Nawet przy niewielkim zamgleniu widok jest imponujący: kopuła bazyliki w Licheniu, elektrownie, panorama Konina, czy rezerwat przyrody.

Obiekt będzie dostępny od wiosny do jesieni. Wstęp jest bezpłatny.
Uczestnicy marszu na Złotą Góę
Panorama powiatu oraz Konina z wieży widokowej
Przecięcie wstęgi przez Andrzeja Kaleniewicza Kierownika Oddziału Turystyki Departamentu Sportu i Tu
Przecięcie wstęgi przez Małgorzatę Waszak Starostę Konińskiego