Wielkopolski Rolnik Roku 2013

Małgorzata i Tomasz Kwiecińscy z Liśca Wielkiego (gm. Stare Miasto) zostali wyróżnieni tytułem Wielkopolski Rolnik Roku 2013. Ogłoszenie werdyktu i rozdanie nagród Marszałka Województwa Wielkopolskiego odbyło się 23 marca 2014 roku w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W gronie 20 nominowanych gospodarstw rolnych z Wielkopolski do tytułu Wielkopolski Rolnik Roku 2013 znaleźli się również mieszkańcy gminy Stare Miasto – Państwo Małgorzata i Tomasz Kwiecińscy.

Celem prestiżowego konkursu, którego organizatorem od 13 lat jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego, jest promocja najlepszych standardów oraz nowoczesnych technologii wykorzystywanych przez wielkopolskich rolników. Państwo Kwiecińscy prowadzą w Liścu Wielkim gospodarstwo rolne o powierzchni 110 hektarów specjalizujące się w hodowli bydła opasowego i krów mlecznych.

Wyróżnionym rolnikom towarzyszyli Małgorzata Waszak – starosta koniński, Bogumił Leszczak – przewodniczący Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska, Andżelika Chojnacka – radna powiatu konińskiego, Jadwiga Rachwalik – naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, Bożena Frankowska inspektor ds. rolnictwa w Starostwie Powiatowym w Koninie oraz rolnicy z powiatu, laureaci Powiatowego Rolnika Roku 2013 i 2012.