Powiat Koniński Mistrzem Spartakiady Wojewódzkiej

Reprezentacja powiatu konińskiego zajęła I miejsce w kolejnej edycji Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady LZS Mieszkańców Wsi Województwa Wielkopolskiego o Puchar Przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, która odbyła się 9 marca 2014 r. w Ostrowie Wielkopolskim.

W rywalizacji brały udział drużyny z ponad 20 powiatów woj. wielkopolskiego. Powiat koniński reprezentowali przedstawiciele gmin: Kleczew, Golina, Wilczyn i Kazimierz Biskupi. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w 8 konkurencjach sportowych, m.in. w piłce nożnej, siatkówce, przeciąganiu liny, rzutach karnych do bramki, rzutach lotkami do tarczy, wieloboju rekreacyjnym, podnoszeniu ciężarka o wadze 17,5 kg i konkursie wiedzy o LZS.

Po podliczeniu punktacji ze wszystkich konkurencji i gier zespołowych okazało się, że powiat koniński został mistrzem Spartakiady zdobywając 181,5 pkt. Drugie miejsce przypadło powiatowi średzkiemu (178 pkt), natomiast trzecie miejsce powiatowi wągrowieckiemu (170,5 pkt).

Puchar przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w imieniu konińskiej reprezentacji odebrał Andrzej Nowak, wicestarosta koniński.
Piłka siatkowa mężczyzn