Inicjatywa JEREMIE – szansą dla przedsiębiorców

Bezpłatne spotkanie informacyjne „Inicjatywa JEREMIE – szansą dla przedsiębiorców”, którego inicjatorem był Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Koninie, odbyło się 24 marca 2014 r. w konińskim Starostwie.

Spotkanie skierowane było do przedsiębiorców z subregionu konińskiego poszukujących kapitału na inwestycje. Zaproszono na nie przedstawicieli Banku Gospodarstwa Krajowego – Menadżera Funduszu Powierniczego Jeremie Województwa Wielkopolskiego, oraz Pośredników Finansowych Jeremie w Wielkopolsce. Przedstawiciel BGK przybliżył zebranym zagadnienia dotyczące Inicjatywy JEREMIE w Wielkopolsce. Fundusze Pożyczkowe: Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości z Poznania oraz Agencja Rozwoju Regionalnego w Koninie przedstawili swoje oferty pożyczkowe.
Omówiono również zasady udzielania poręczeń przez Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego. Konsultantka Punktu Informacyjnego przedstawiła założenia nowej perspektywy finansowej 2014-2020, w tym WRPO 2014+. Zebrani zostali poinformowani również o zaplanowanym naborze wniosków na działanie 1.2 Wsparcie rozwoju MŚP, schemat IV „Projekty inwestycyjne realizowane w ramach pomocy de minimis” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Pożyczki dla sektora MŚP w ramach Inicjatywy JEREMIE
Inicjatywa JEREMIE – instrumenty zwrotne dla rozwoju MŚP
Wsparcie przedsiębiorców w ramach inicjatywy JEREMIE – Poręczenie najefektywniejszą formą zabezpieczenia kredytów
Inicjatywa Jeremie – unijna pożyczka dla przedsiębiorców