Skocz do zawartości

Marzec

Aktualności

II miejsce dla Powiatu Konińskiego

II miejsce Powiat Koniński zajął w klasyfikacji końcowej na XV Jubileuszowych Regionalnych Zawodach Radnych, Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów w Tenisie Stołowym. Reprezentanci w tenisa stołowego z gmin powiatu zdobyli 105 punktów.

Przedstawiciele z ośmiu powiatów województwa wielkopolskiego, w 3 kategoriach: radni, wspólnej dla pań oraz wójtów, burmistrzów i starostów, rywalizowali o miano najlepszego tenisisty 1 marca 2014 r. hali sportowej Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie.

Spośród licznego grona samorządowców powiat koniński godnie reprezentowały władze sześciu samorządów gminnych – Skulska, Starego Miasta, Kleczewa, Sompolna, Goliny, oraz Kramska, a także Radni Powiatu Konińskiego.

Najlepszym tenisistą w kwalifikacji indywidualnej w kategorii wójtów, burmistrzów i starostów okazał się Andrzej Operacz – Wójt Gminy Skulsk. W klasyfikacji końcowej gmin spośród piętnastu samorządów rywalizujących o najlepsze lokaty, aż sześć wywalczyły gminy z Powiatowi Konińskiemu:
  • III miejsce gm. Skulsk (43 pkt),
  • V miejsce gm. Stare Miasto (37 pkt),
  • VIII miejsce gm. Kleczew (27 pkt),
  • X miejsce gm. Sompolno (23 pkt),
  • XIV miejsce gm. Golina (8 pkt),
  • XV miejsce gm. Kramsk (4 pkt).
Zwycięzcą w klasyfikacji końcowej powiatów został Powiat Gnieźnieński zdobywając 169 punktów.

Jubileuszowym zawodom towarzyszyły inne konkurencje sportowe tj. rzut lotką do tarczy, rzut ringo oraz rzut piłką do kosza, w których zwyciężali również przedstawiciele naszego powiatu. W konkurencji rzut lotką w kat. kobiet i mężczyzn na III miejscu uplasowali się Anna Czarnecka (gm. Skulsk), oraz Waldemar Marciniak, radny powiatu konińskiego.

Z okazji 70-lecia Liga Ochrony Kraju, Wielkopolska Organizacja Wojewódzka LOK w Poznaniu wspólnie z Bractwem Kurkowym w Witkowa przeprowadziła Turniej strzelecki z wiatrówki sportowej w podziale na broń krótką oraz długą, w kat. kobiety, radni oraz wójtowie, burmistrzowie, prezydencki i starostowie. W tej rywalizacji w kat.
  • drużynowej gmin najlepszy okazał się Powiat Koniński zdobywając I lokatę:
  • radnych II miejsce zdobył Michał Hałas,
  • wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów I miejsce przypadło Andrzejowi Operaczowi (wójt gm. Skulsk).

Pamiątkowe medale, statuetki i dyplomami ufundował Marek Wożniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego.