VI Ogólnopolski Dzień Marzeń

Pięćdziesięcioro dzieci z rodzin zastępczych z powiatu konińskiego weźmie udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych w kierunku chorób nowotworowych i stomatologicznych.

Przedsięwzięcie wpisuje się obchody Ogólnopolskiego Dnia Marzeń, którego celem jest promocja profilaktyki nowotworowej u najmłodszych. Tegoroczna, szósta edycja akcji odbywa się pod hasłem  "Walczymy z rakiem buuu... rakiem!".

Badania wykonane zostaną 17 maja w Collegium Stomatologicum Uniwersytetu Medycznego przy ul. Bukowskiej 70 w Poznaniu. Podczas pobytu w stolicy Wielkopolski dzieci zwiedzą Stary Rynek oraz wezmą udział w festynie integracyjnym, wycieczce do ZOO i Aquaparku Termy Maltańskie.

Dzieci z rodzin zastępczych z powiatu konińskiego uczestniczą w projekcie po raz trzeci dzięki współpracy inicjatorów akcji – Fundacji „Mam Marzenie” z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie. Opiekę nad uczestnikami wyjazdu pełnić będą w ramach wolontariatu studenci kierunku Praca Socjalna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Wyjazd odbędzie się w ramach realizacji projektu „MOGĘ PRACOWAĆ – wsparcie dla osób zagrożonych wykluczeniem doświadczających szczególnych trudności na rynku pracy” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.