Spotkanie Komitetu Sterującego (Aglomeracyjny Konwent Samorządowy)

Czwarte spotkanie Komitetu Sterującego Aglomeracji Konińskiej odbyło się w wtorek (29 kwietnia br.) w Starostwie Powiatowym w Koninie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele gmin powiatu konińskiego i miasta Konina – partnerzy projektu „Aglomeracja konińska – współpraca JST kluczem do nowoczesnego rozwoju gospodarczego”.

Podczas spotkania Monika Kurpanik z firmy BioStat z Rybnika zaprezentowała raport końcowy z badań społecznych przeprowadzonych na obszarze Aglomeracji Konińskiej. Zdaniem respondentów jednym z największych wyzwań dla rozwoju tego terenu jest niski poziom przedsiębiorczości oraz wysokie bezrobocie. W celu zmiany tej sytuacji potrzeba jest stworzenia stref inwestycyjnych, powiązań przedsiębiorstw oraz zintegrowany system działań skierowanych na potrzeby przedsiębiorców. Więcej informacji można znaleźć na stronie powiatu konińskiego w zakładce – Aglomeracja Konińska.

Następnie Marcin Ługawiak z firmy Lider Projekt z Poznania przedstawił zaproponowaną wizję i kierunki działania zawarte w Strategii rozwoju OFAK, które zostały poddane dyskusji. Spotkanie było także okazją do rozmowy nad przeprowadzoną analizą SWOT, którą przedstawił Michał Gryglewski z firmy AGERON z Warszawy, wykonawca Studium rozwoju gospodarczego OFAK wraz z programem promocji terenów inwestycyjnych.

Konwent zakończył się podpisaniem aneksu do umowy partnerskiej wprowadzającego dodatkowy zapis dotyczący opracowania dodatkowych dokumentów strategicznych tj. Planu zrównoważonego gospodarowania energią OFAK, Strategii rozwoju turystyki OFAK wraz z programem rozwoju komunikacji rowerowej oraz Analizy dotyczącej możliwości tworzenia klastrów i innych powiązań przedsiębiorstw na terenie OFAK.