Program usuwania wyrobów zawierających azbest

Właścicieli nieruchomości posiadających zabudowania w powiecie konińskim pokryte eternitem, zachęcamy do składania wniosków o udzielenie pomocy finansowej na usunięcie wyrobów zawierających azbest w ramach „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu powiatu konińskiego - kontynuacja” z terenu powiatu konińskiego”.

Wniosek o dofinansowanie wymiany pokrycia dachowego zawierającego azbest może składać właściciel nieruchomości (osoba fizyczna) położonej na terenie powiatu konińskiego), który będzie dokonywał wymiany pokrycia dachowego zawierającego azbest lub wcześniej dokonał takiej wymiany. Dofinansowanie obejmie 100% kosztów demontażu, transportu i unieszkodliwienia odpadów azbestowych lub sam transport i unieszkodliwianie wcześniej zdemontowanych płyt azbestowo-cementowych.

Prace wykonuje firma AM Trans Progres Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu wyłoniona przez Starostwo Powiatowe w Koninie, w trybie przetargu nieograniczonego.

Wnioski należy składać w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Koninie.

Formularze wniosków dostępne są  w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa konińskiego Starostwa oraz w wersji elektronicznej na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.