Powiatowe Dni Rodziny w Kazimierzu Biskupim

Rodziny z powiatu konińskiego będą świętować 18 maja w Kazimierzu Biskupim. Organizowany z tej okazji festyn odbędzie się pod hasłem „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Powiatowe Dni Rodziny wpisują się w tym roku w obchody 20. rocznicy ustanowienia przez ONZ Międzynarodowego Dnia Rodzin, nad którymi honorowy patronat objął Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką.

Święto rodzin w powiecie konińskim obchodzone będzie po raz piętnasty. Głównym organizatorem jubileuszowej edycji imprezy jest Stowarzyszenie „Sympatycy Ziemi Kazimierskiej” wyłonione przez konińskie Starostwo w drodze otwartego konkursu ofert. W realizacji zadania wspierać je będą Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie oraz Urząd Gminy w Kazimierzu Biskupim.

Celem Powiatowych Dni Rodziny jest promocja integracji międzypokoleniowej i idei rodzicielstwa zastępczego. Impreza z 15-letnią tradycją od początku służy propagowaniu wartości i umacnianiu więzi rodzinnych poprzez wspólną wielopokoleniową zabawę, rywalizację sportową i rekreacyjną oraz działania edukacyjne, prozdrowotne i profilaktyczne. W kontekście roli rodziny i niezastąpionej opieki rodziców w życiu każdego dziecka, a tym bardziej dziecka, które jest takiej rodziny pozbawione, impreza służy promocji idei rodzicielstwa zastępczego oraz integracji środowiska opiekunów zastępczych. Od dwóch lat jej integracyjną częścią są także obchody Powiatowego Dnia Seniora.

Program imprezy adresowany jest więc do szerokiej grupy odbiorców. W tym roku międzypokoleniowej integracji i dobrej zabawie sprzyjać będą występy znanych zespołów muzycznych i grup wokalnych, prezentacje taneczne oraz pokazy sportowe. W niedzielne popołudnie uczestników rodzinnego festynu bawić będą m.in. zespoły ENTER, LOSBIGOS, młodzieżowy BIGBAND z miejscowego domu kultury, Kapela Podwórkowa z Kopyta, Studio Tańca RYTMIX oraz mażoretki z Orkiestrą Dętą OSP z Kazimierza Biskupiego. Dodatkowe wrażenia artystyczne zapewnią wystawy prac przygotowane przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej oraz środowiskowych domów samopomocy. Sportowych emocji dostarczą liczne familijne turnieje sprawnościowe, a na najmłodszych czekać będzie moc atrakcji na minii placu zabaw, dmuchane zamki i karuzele.

Podczas festynu prowadzona też będzie akcja edukacyjna „Jak zostać dawcą szpiku kostnego”, wykonywane będą pomiary poziomu cukru we krwi, a specjaliści mający doświadczenie w pracy z rodziną udzielać będą informacji o funkcjonowaniu pieczy zastępczej w powiecie konińskim oraz o możliwościach ubiegania się o status rodziny zastępczej.

Organizatorzy imprezy – samorząd powiatu konińskiego i Stowarzyszenie „Sympatycy Ziemi Kazimierskiej” – serdecznie zapraszają do wspólnej zabawy podczas XV Powiatowych Dni Rodziny. Międzypokoleniowe świętowanie rozpocznie się w niedzielę (18 maja) o godz. 14.00 na stadionie w Kazimierzu Biskupim.
Powiatowe Dni Rodziny 2013
Powiatowe Dni Rodziny w Kazimierzu Biskupim