"Ku Wolności" w PWSZ

Konferencja „Ku Wolności” z udziałem Jerzego Buzka oraz Władysława Frasyniuka odbędzie się 29 maja 2014 r. w Auli im. A.P. Kaczmarka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Jednym z elementów obchodów rocznicowych, które zapoczątkowały wielkie zmiany ustrojowe oraz stały się podwaliną włączania Polski do rodziny zjednoczonej Europy, jest Konferencja historyczna „Ku Wolności”, podczas której prelegenci przybliżą zaproszonym gościom wydarzenia sprzed 25 lat.

Obchody rocznicowe pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce odbywają się pod honorowym patronatem Bronisława Komorowskiego, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.