Finał VIII edycji Konkursu "Drzewko za butelkę"

W najbliższy piątek, 23 maja poznamy zwycięzców VIII powiatowej edycji Konkursu "Drzewko za butelkę".

W ramach edukacji ekologicznej młodzieży Starostwo Powiatowe w Koninie po raz kolejny przystąpiło do ogólnopolskiej akcji "Drzewko za butelkę", która od 12 lat realizowana jest przez firmy chemiczne skupione w Programie "Odpowiedzialność i Troska".
Ideą przedsięwzięcia jest aktywne dbanie o środowisko poprzez zbieranie niepotrzebnych i zaśmiecających otoczenie plastikowych butelek PET.
Akcja skierowana jest do młodzieży i łączy w sobie walory edukacji ekologicznej, aktywności społecznej, dbałości o środowisko naturalne i własne otoczenie.
Wzorem lat ubiegłych, w zamian za zebrane butelki i nakrętki, jej uczestnicy otrzymają sadzonki drzew i krzewów, które posadzą w wybranych przez siebie miejscach w swojej miejscowości.
Do udziału w tegorocznym przedsięwzięciu zgłosiło się 16 szkół z terenu powiatu oraz Pogotowie Opiekuńcze w Koninie. W ciągu zaledwie trzech miesięcy trwania akcji (od lutego do kwietnia br.) młodzież zebrała ponad 90 tys. butelek PET oraz 506 tys. nakrętek. Dzięki temu do recyklingu trafiło ponad 2260 worków wypełnionych po brzegi plastikowymi odpadami. Pieniądze ze sprzedaży nakrętek przekazane zostaną na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i rehabilitację osób niepełnosprawnych.

Podsumowanie VIII edycji konkursu, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród jej najbardziej efektywnym uczestnikom odbędzie się 23 maja o godz. 10.00 w sali 252 konińskiego Starostwa. Jak zawsze finał akcji wzbogacą dodatkowe atrakcje, m.in. konkurs oraz film o tematyce przyrodniczej, a także program artystyczny przygotowany przez młodzież ze Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koninie oraz uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.