Skocz do zawartości

Luty

Aktualności

XVI Zimowa Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi

XVI Zimowa Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi rozpocznie się w najbliższą niedzielę (16 lutego) w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kleczewie. O miano najlepszych lekkoatletów rywalizować będą reprezentanci gmin powiatu konińskiego.
 
Największa sportowa impreza powiatu odbędzie się 16, 22 i 23 lutego w hali sportowej OSiR Kleczew oraz w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie.
 
Pierwszego i drugiego dnia zawodów o miejsca na podium walczyć będą drużyny w grach zespołowych: piłce siatkowej i piłce nożnej. W niedzielę (23 lutego) rozegranych zostanie 6 konkurencji rekreacyjnych. Reprezentacje gmin sprawdzą swoje umiejętności w podnoszeniu ciężarka, wieloboju rekreacyjnym, przeciąganiu liny, rzutach lotką do tarczy oraz celność strzałów piłką na bramkę. Uczestnicy Spartakiady będą musieli także wykazać się wiedzą o Ludowych Zespołach Sportowych w Wielkopolsce.
 
Zwycięzcy poszczególnych dyscyplin otrzymają medale i puchary Starosty Konińskiego, a także reprezentować będą nasz powiat w finale Wielkopolskim Spartakiady, który odbędzie się 9 marca w Ostrowie Wielkopolskim.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting