Wsparcie dla biznesu

O możliwości pozyskania środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także prawach i obowiązkach przedsiębiorcy czy prawnych aspektach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej rozmawiano podczas spotkania „Wsparcie dla biznesu”, które odbyło się 25 lutego 2014 r.

Przedsięwzięcie miało na celu zaprezentowanie mieszkańcom subregionu konińskiego możliwości i zasady ubiegania się o wsparcie na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Nowym elementem spotkań organizowanych przez Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Koninie było wystąpienie przedstawicieli Konsorcjum Biznesu w Koninie, którzy przybliżyli zebranym zagadnienia dotyczące praw i obowiązków przedsiębiorcy oraz prawne aspekty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Ponadto konsultantka Punktu Informacyjnego omówiła działalność PIFE oraz zasady ubiegania się o wsparcie w ramach Inicjatywy Jeremie w Wielkopolsce. Uczestnikom spotkania przekazano także informacje nt. projektów dostępnych na platformie www.inwestycjawkadry.info.pl oraz założeń nowej perspektywy finansowej 2014-2020. Z kolei Grażyna Pawlak – Kierownik Wydziału Rynku Pracy z Powiatowego Urzędu Pracy w Koninie omówiła zasady wsparcia bezzwrotnego w 2014 r. na rozpoczęcie działalności gospodarcze, natomiast Magdalena Nowak – przedstawicielka Ostrowskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości przedstawiła ofertę mikropożyczek finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) oferowane w ramach projektu „Moja firma z pożyczką”.

W spotkaniu, które odbyło się w konińskim Starostwie wzięło udział aż 41 osób. Jego organizatorem był Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Koninie. Uczestnicy wykazali również chęć uczestnictwa w kolejnych przedsięwzięciach realizowanych przez PIFE.
Wsparcie dla biznesu