Spotkanie Komitetu Sterującego (Aglomeracyjny Konwent Samorządowy)

Trzecie spotkanie Komitetu Sterującego Aglomeracji Konińskiej odbyło się w środę (19 lutego br.) w Urzędzie Gminy w Wierzbinku. Uczestniczyli w nim przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z gmin powiatu konińskiego i miasta Konina, którzy są partnerami projektu „Aglomeracja konińska – współpraca JST kluczem do nowoczesnego rozwoju gospodarczego”.

Tematem spotkania było sprawozdanie z realizacji projektu za okres od września 2013 r. do stycznia 2014 roku przedstawione przez Katarzynę Rejniak – koordynatora projektu. Następnie omówiono realizowane obecnie działania.

Spotkanie zakończyło się dyskusją na temat dodatkowych dokumentów strategicznych, które można opracować w ramach projektu. Pierwszym dokumentem jest Plan Gospodarki Niskoemisyjnej OFAK, który wyznaczać powinien konkretne cele w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych, efektywności energetycznej oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Kolejny dokument to Strategia rozwoju turystyki wraz z programem rozwoju komunikacji rowerowej OFAK, która zawierać będzie badania ruchu turystycznego i wyznaczać perspektywy przed tą gałęzią gospodarki lokalnej. Ostatnim dokumentem jest Program rozwoju przedsiębiorczości OFAK, który przedstawiać powinien szczegółową diagnozę oraz obszary wsparcia przedsiębiorczości w Koninie i jego obszarze funkcjonalnym.
Spotkanie Komitetu Sterującego