Powiat Koniński rozpoczął targową promocję turystyczną

Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu to pierwsza targowa impreza, podczas której Powiat Koniński będzie promować ofertę turystyczną na nadchodzący sezon.

Od piątku do niedzieli (7-9 lutego) już po raz szósty we wrocławskiej w Hali Stulecia spotkają się miłośnicy podróży, przede wszystkim mieszkańcy województwa dolnośląskiego. W tym roku ofertę dla nich przygotowało kilkudziesięciu wystawców z Polski i zagranicy, bowiem targi to nadal miejsce, które odwiedzają osoby poszukujące pomysłów na spędzenie wolnego czasu.

Prezentacja naszego powiatu i jego atrakcji turystycznych przez cały 2014 rok będzie miała związek z Wielką Pętlą Wielkopolski, której zakrojona na dużą skalę promocja rozpoczęła się w ubiegłym roku. Jej częścią są też imprezy targowe, które lider projektu – Wielkopolska Organizacja Turystyczna – wskazała jako kluczowe. Powiat Koniński, tradycyjnie już, promować się będzie wspólnie z Miastem Konin na stoisku Wielkopolski, tym razem przy wsparciu Lokalnej Organizacji Turystycznej "Marina".
- Wśród publikacji przygotowanych przez Starostwo Powiatowe w Koninie i LOT "Marina" znajdą się wydawnictwa dotyczące turystyki wodnej i kulturowej, a także materiały promujące inne formy aktywności, które można uprawiać wokół Wielkiej Pętli Wielkopolski - informuje Ewelina Rapeła, zastępca Naczelnika Wydziału Promocji i Rozwoju
- Nie zabraknie też propozycji przygotowanych przez podmioty branży turystycznej, nie tylko te leżące wzdłuż konińskiego fragmentu Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Stałymi punktami programu wrocławskich targów, które biją rekordy popularności są: Festiwal Podróżników, Festiwal Kulinarny i Strefa Małego Podróżnika. W tym roku targom towarzyszyć będzie Międzynarodowy Festiwal Tańca, który przybliży zwiedzającym kulturę takich krajów jak np. Kuba, Brazylia czy Dominikana.

Udział w Międzynarodowych Targach Wrocławskich to jeden z elementów projektu pn. "Kompleksowa promocja markowego produktu turystyki wodnej Wielka Pętla Wielkopolski" realizowanego przez Wielkopolską Organizację Turystyczną w partnerstwie z 26 samorządami (w tym z powiatem konińskim, miastem Konin, gminą Ślesin i gminą Skulsk) i dwoma instytucjami z terenu Wielkopolski.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Hali Stulecia we Wrocławiu, ul. Wystawowa 1, stoisko nr 38.