Trzy gwiazdki po raz trzeci

Już po raz kolejny w ciągu pięciu lat istnienia Centrum Informacji Turystycznej w Koninie zostało ocenione na trzy gwiazdki w procesie certyfikacji prowadzonym przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej odebrała dziś w Poznaniu Aneta Mizgalska, kierownik biura Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina” oraz Ewelina Rapeła, Zastępca Naczelnika Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Koninie.

Certyfikacja informacji turystycznej w Polsce została wprowadzona w 2010 roku. Jej celem jest  stworzenie krajowej sieci standaryzowanych punktów informacji turystycznej, ale przede wszystkim zapewnienie turystom odpowiedniej jakości obsługi. Certyfikacja opiera się o 4 kategorie. W zależności od spełnianych kryteriów, jednostkom świadczącym usługi informacji turystycznej nadawane są 1, 2, 3 lub 4 gwiazdki. Na przestrzeni pięciu lat Centrum Informacji Turystycznej w Koninie trzykrotnie przystępowało do procesu certyfikacji, za każdym razem uzyskując trzy gwiazdki. Certyfikat Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej przyznawany jest na dwa lata. Otrzymane w listopadzie 2014 roku trzy gwiazdki dla CIT w Koninie obowiązują więc w latach 2015-2016. Obecnie w Polsce funkcjonuje 428 certyfikowanych punktów IT, w tym 77 centrów trzygwiazdkowych. W samym subregionie konińskim funkcjonują zaledwie dwa certyfikowane punkty informacji turystycznej: dwugwiazdkowe w Turku i trzygwiazdkowe w Koninie.

Poziom obsługi w Centrum Informacji Turystycznej w Koninie został zresztą doceniony już po raz drugi w ciągu zaledwie kilku tygodni. Przypomnijmy, że 23 października, podczas Targów TOUR SALON w Poznaniu, konińskie CIT otrzymało nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie na najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce.

Żródło: LOT Marina
Zdjęcia: Archiwum LOT i WOT