Powiat Koniński z Pucharem Marszałka

Powiat Koniński sięgnął po najwyższe miejsce na podium w tegorocznym Współzawodnictwie Sportowo - Turystycznym Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka. To historyczne zwycięstwo naszej reprezentacji w najważniejszych zawodach w Regionie.

Powiat Koniński wywalczył pierwsze miejsce i Puchar Marszałka pokonując 27 reprezentacji z całej Wielkopolski rywalizujących w 16 różnych imprezach sportowo-turystycznych organizowanych w ramach kalendarza imprez Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Sukces ten stał się okazją do spotkania w konińskim Starostwie. Przedstawiciele samorządu: starosta Małgorzata Waszak, przewodniczący rady Janusz Stankiewicz, wicestarosta Andrzej Nowak oraz radny powiatu Mirosław Durczyński podziękowali wczoraj (6 listopada) wójtom i burmistrzom, dyrektorom szkół, działaczom sportowym oraz przedstawicielom klubów sportowych, którzy przyczynili się do największego osiągnięcia sportowego w historii powiatu konińskiego.

Sukces naszego powiatu to przede wszystkim sukces mieszkańców gmin, klubów sportowych i szkół, a także zagorzałych zwolenników sportu – mówiła Małgorzata Waszak starosta koniński – Chciałabym życzyć sobie i Państwu, aby ten znakomity wynik sportowy zachęcił jeszcze więcej osób do czynnego udziału w zawodach organizowanych nie tylko w ramach Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS, ale również we wszystkich innych inicjatywach sportowych pojawiających się na terenie powiatu konińskiego.

W dowód uznania dla 29 osób, których zaangażowanie i praca zaowocowały zwycięstwem we Współzawodnictwie Sportowo – Turystycznym Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka, przedstawiciele samorządu wręczyli nagrody książkowe – „Kroniki Sportu Polskiego 2013” oraz pamiątkowe dyplomy.
Powiat Koniński z Pucharem Marszałka