Powiat Koniński uczci 96. rocznicę odzyskania niepodległości

Powiat Koniński uczci 96. rocznicę odzyskania suwerenności przez Rzeczpospolitą Polską 7 listopada w Boguszycach (gm. Wierzbinek) uroczystością patriotyczną „Droga do Wolności”.

Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po latach niewoli, jest jedną z najważniejszych uroczystości państwowych w Polsce.

Na tegoroczne obchody zapraszają Małgorzata Waszak – Starosta Koniński, Paweł Szczepankiewicz – Wójt Gminy Wierzbinek oraz Rada Seniorów Powiatu Konińskiego.

Uroczystość odbędzie się w Gminnej Hali Sportowej w Boguszycach (gm. Wierzbinek) o godz. 15.30.