Powiat koniński – kuźnią talentów dziecięcych

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Koninie zakończyło realizację 3 edycji projektu edukacji kulturalnej dofinansowanego przez Powiat Koniński, adresowanego do podopiecznych sześciu Środowiskowych Ognisk Wychowawczych.

Celem zadania było wspieranie i promowanie utalentowanych podopiecznych ognisk.  W projektu realizowane były warsztaty artystyczne z wybranych dziedzin sztuki: plastyka, wokalistyka i taniec. Uzyskane umiejętności artystyczne młodzież zaprezentowała w czwartek (13 listopada) na podsumowaniu projektu „Powiat koniński – kuźnią talentów dziecięcych” w Domu Kultury „Oskard”.

Komisja oceniająca prezentacje artystyczne podkreśliła ich bardzo wysoki i wyrównany poziom. Grupa z Goliny została wyróżniona za bardzo wysoki poziom wokalny i taneczny, Grodziec – za pokazanie przepięknie tańca ludowego, Stare Miasto – za zgrany taniec w wykonaniu przedszkolaków, Kleczew – za innowacyjne pokazanie tańca  dyskotekowego i gry na trąbce, Kramsk – za taniec pełny wdzięku i naturalności, Rychwał – za profesjonalny układ marszowy, Ślesin – za ciekawe układy taneczne, Skulsk – za zespołową prezentację wokalna i taneczną pełna radości i ekspresji oraz Rzgów – za dynamiczny tanie hip-hop.

Występom artystycznym towarzyszyła wystawa plastyczna „Świat w oczach dzieci”. Uroczystość była także okazją do podziękowań i wręczenia odznaczeń działaczom Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w powiecie konińskim.