Skocz do zawartości

Lipiec

Aktualności

Z posiedzenia Komisji bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo letniego wypoczynku młodzieży i dzieci oraz ocena stanu przygotowań do sezonu letniego to główne tematy posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Konińskiego, które odbyło się 27 czerwca 2014 r. w Starostwie Powiatowym w Koninie.
 
Podczas posiedzenia przedstawiciele komend miejskich Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawiciele Inspekcji Sanitarnej i Powiatowego Lekarza Weterynarii przedstawili wyniki kontroli przeprowadzonych w miejscach wypoczynku oraz zaprezentowali propozycje działań prewencyjnych mających na celu podniesienie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Ścisła współpraca między tymi instytucjami, służbami i strażami doprowadziła do zwiększonej wykrywalności wszelkich nieprawidłowości oraz poprawy jakości usług świadczonych w miejscach wypoczynku na terenie powiatu konińskiego.
 
Z przedstawionych informacji wynika, iż wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczne wakacje młodzieży i dzieci, są w pełni przygotowane do sezonu letniego.
 
W posiedzeniu udział wzięli członkowie Komisji, a także zaproszeni goście reprezentujący służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.
 
Ponadto Komisja rozpoczęła pracę nad Powiatowym Programem Zapobiegania Przestępczości oraz Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli na lata 2015 – 2017. Prace konsultacyjne zakończą się w październiku b.r., następnie Program zostanie przedstawiony Radzie Powiatu do zatwierdzenia.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting