Ruszyły badania marketingowe ruchu turystycznego w Aglomeracji Konińskiej

„Aglomeracja konińska - współpraca JST kluczem do nowoczesnego rozwoju gospodarczego", to projekt realizowany przez Powiat Koniński, Miasto Konin i gminy powiatu konińskiego, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2007-2013.

Jednym z opracowywanych dokumentów jest Strategia rozwoju turystki OFAK wraz z programem rozwoju komunikacji rowerowej, której wykonawcą jest Konsorcjum: Instytut Badawczy IPC Sp. z o. o. z Wrocławia i EU-Consult So. z o.o. z Gdańska. Opracowanie dokumentu poprzedzi przeprowadzenie badań marketingowych ruchu turystycznego oraz audyt turystyczny.

Pierwszym działaniem są badania marketingowe, które rozpoczęły się 14 lipca br. Ich celem jest oszacowanie wielkości ruchu turystycznego na Obszarze Funkcjonalnym Aglomeracji Konińskiej, określenie jego struktury i dynamiki oraz badanie preferencji uczestników krajowego i zagranicznego ruchu turystycznego turystów przebywających w regionie konińskim. Badaniem objęci będą turyści (zarówno z Aglomeracji Konińskiej, jak i spoza niej), którzy przebywają w regionie konińskim pomiędzy lipcem a sierpniem br. Badanie obejmie wywiady bezpośrednie (1000 ankiet) z uczestnikami ruchu turystycznego, które zostaną uzupełnione o wywiady grupowe z właścicielami bazy noclegowej i zarządcami atrakcji turystycznych.

Ankieterzy przeprowadzą ankiety w najważniejszych miejscach turystycznych regionu konińskiego, a turyści pytani będą o: cel przyjazdu, jak często odwiedza Pan/Pani region koniński, jak długo trwa pobyt, z jakiej infrastruktury turystycznej Pan/Pani korzysta, co decydowało o wyborze obiektu noclegowego, z jakich usług zamierza Pan/Pani skorzystać w trakcie swojego pobytu. Kolejne pytania dotyczyć będą skojarzeń związanych z największymi atrakcjami powiatu  oraz formami spędzania czasu wolnego itp.

Informacje o projekcie „Aglomeracja konińska - współpraca JST kluczem do nowoczesnego rozwoju gospodarczego" oraz o etapach jego realizacji dostępne są na stronie internetowej Powiatu Konińskiego: www.powiat.konin.pl w zakładce „Aglomeracja konińska".