Obchody Święta Policji

Małgorzata – Waszak Starosta Koniński, Stefan Dziamara – Burmistrz Rychwała i ks. Sławomir Kasprzak – kapelan konińskich policjantów wyróżnieni odznaką za Zasługi dla Policji przyznawaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych.

Wojewódzkie obchody Święta Policji połączone z jubileuszem 95-lecia powstania Polskiej Policji odbyły się 23 lipca 2014 r. w Poznaniu. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Pomordowanych Policjantów II RP Województwa Wielkopolskiego. W ten sposób oddano hołd policjantom, którzy służąc ojczyźnie oddali swe życie.

W wydarzeniu uczestniczyli: kierownictwo wielkopolskich jednostek Policji, awansowani policjanci i pracowników Policji w, a także Komendant Główny Policji, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wicewojewoda Wielkopolski, parlamentarzyści i samorządowcy.

Po mszy w intencji środowiska policyjnego, która odbyła się w Poznańskiej Farze uczestnicy obchodów przeszli na Plac Wolności, gdzie odbył się uroczysty apel.

Z okazji jubileuszu i święta Policji na wyższe stopnie policyjne awansowano 2414 wielkopolskich policjantów, 153 funkcjonariuszy i pracowników Policji odznaczonych zostało Medalem za Długoletnią Służbę przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a 192 odznaką Zasłużony Policjant przyznawaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych. Jubileuszowe obchody Święta Policji stały się również okazją do wyróżnienia tych, którzy na rzecz Policji działają – 61 Wielkopolanon przyznany został przez Ministra Spraw Wewnętrznych Brązowy Medal za Zasługi dla Policji. Wśród wyróżnionych znaleźli się Małgorzata – Waszak Starosta Koniński, Stefan Dziamara – Burmistrz Rychwała i ks. Sławomir Kasprzak – kapelan konińskich policjantów.