Wybrano Unijną Inwestycję Dekady w powiecie konińskim

Gmina Rychwał zwycięzcą plebiscytu "Unijna inwestycja dekady w powiecie konińskim". 61% internautów uznało, że zagospodarowanie zielonych miejsc wypoczynku zasługuje na ten tytuł.

Inwestycja była zrealizowana dwa lata temu. Kosztowała ponad 320 tys. złotych. Prawie 190 tys. złotych to dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Drugie miejsce zajął Wilczyn. Za projekt "Twórcza szkoła dla twórczego ucznia" zdobył 25% głosów. Trzecia była przebudowa stadionu przy ul. Kaliskiej w Sompolnie. Na tę inwestycję zagłosowało 8% internautów.

Plebiscyt przeprowadziło konińskie Starostwo Powiatowe wspólnie z Radiem Konin i portalem konin24.info. Chodziło o to, by przez pryzmat 10-lecia Polski z Unii pokazać, na ile i w jaki sposób gminy powiatu skorzystały z funduszy unijnych. Oficjalne podsumowanie plebiscytu będzie 1 maja na Eurofestynie w Kramsku.

Ĺšródłlo: www.konin24.info