Skocz do zawartości

Kwiecień

Aktualności

W Modle Królewskiej powstanie schronisko dla bezdomnych zwierząt

Starosta Koniński przekazała gminie Stare Miasto nieruchomość pod budowę schroniska dla bezdomnych zwierząt. Dziś w starostwie podpisano umowę darowizny.
 
Przekazana gminie nieruchomość Skarbu Państwa znajduje się w Modle Królewskiej i obejmuje ponad 27 - arową działkę po byłym gospodarstwie rolnym wykupionym pod tereny wokół autostrady A - 2. Jej wartość szacuje się na 161 tys. 600 zł.
Zgodnie z celem darowizny gmina Stare Miasto zagospodaruje działkę na schronisko dla zwierząt.
Obecnie, gmina nie ma podpisanej umowy z żadnym przytuliskiem na przyjmowanie bezdomnych zwierząt z jej terenu, a dodatkowo ponosi stałe koszty związane z utrzymaniem psów w konińskim schronisku.
Na przekazanej darowizną nieruchomości powstanie obiekt, w którym znajdą dom nie tylko zwierzęta niczyje, ale również te odebrane właścicielom z powodu niewłaściwego traktowania oraz zwierzęta gospodarskie, których właściciele stracili swoje budynki na skutek zdarzeń losowych, pożaru czy powodzi.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting