Powiat Koniński podsumował miniony rok

Podsumowanie ubiegłorocznych osiągnięć sportowych Powiatu Konińskiego  już za nami. Powiatowa uroczystość z udziałem samorządowców oraz najbardziej zasłużonych dla sportu - zawodników, trenerów i działaczy odbyła się wczoraj w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie.

Oceny minionego roku pod względem osiągnięć sportowych dokonali starosta Małgorzata Waszak oraz wicestarosta Andrzej Nowak. Zdaniem władz powiatu, rok 2013 był pomyślny dla sportowców. Ponad 150 imprez w różnych dyscyplinach zapewniło kibicom wiele emocji. O tym, że powiat koniński zalicza się do ścisłej czołówki sportowej województwa wielkopolskiego świadczy też zajęcie 6 miejsca w zawodach o Puchar Marszałka.
Za wybitne osiągnięcia sportowe w 2013 roku, które przysłużyły się promocji powiatu konińskiego w kraju i na arenie międzynarodowej, nagrody finansowe  Starosty Konińskiego otrzymali: zawodniczki karate Martyna Albanowska i Justyna Szmajdka, cykliści  Wojciech Pszczolarski i Rafał Klepacki oraz pięściarz Igor Jakubowski.
Sukcesy zawodników są najlepszym świadectwem pracy ich trenerów. Nagrodę starosty odebrali też szkoleniowcy: Zdzisław Nowak (karate), Sebastian Gensch (kolarstwo), Andrzej Goiński (boks), a także działacz sportowy Bolesław Stanowski, prezes LUKS WILKI Wilczyn.
Nagrody rzeczowe trafiły natomiast do Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego WILKI Wilczyn, a także odnoszących sukcesy w badmintonie uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale: Ewy Bajer, Adama Bajery, Artura Andrzejewskiego, Dawida Nowakowskiego, Jakuba Matuszewskiego, Mateusza Matuszaka oraz ich trenerów: Jarosława Drewnikowskiego i Sławomira Woźniaka.
Za szczególne zasługi na rzecz propagowania kultury fizycznej wśród mieszkańców Regionu, Zarząd Powiatu uhonorował tytułem „Zasłużony dla powiatu konińskiego”: Marka Wiśniewskiego prezesa UKS MARATON w Sompolnie, działacza sportowego Henryka Łopacińskiego, a także kluby: GÓRNIK KONIN, SOKÓŁ KLECZEW,  MEDYK  oraz WILKI WILCZYN.
Uroczystość w Żychlinie stała się także okazją do wyróżnienia szkół i klubów sportowych, których zawodnicy z sukcesami reprezentowali powiat koniński we współzawodnictwie zespołowym.
Puchary za osiągnięcia w rywalizacji sportowo-turystycznej Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka otrzymali: KS GÓRNIK KONIN, UKS SMECZ KONIN, KKPK MEDYK KONIN, UCZNIOWSKI KLUB JEĹšDZIECKI MAKADOR w Kleczewie oraz WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ nr 12 w Koninie.
Podziękowania w formie pucharów trafiły też do Gimnazjum w Żychlinie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie za zdobycie medali we współzawodnictwie Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”. Natomiast za osiągnięcia w klasyfikacji punktowej wyróżnienia otrzymały: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Sompolnie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie.

Za wkład w rozwój i promocję sportu nagrodzono również samorządowców,  pracowników samorządowych oraz działaczy. Złotą odznaką LZS uhonorowano burmistrzów i wójtów: Stefana Dziamarę, Marka Wesołowskiego, Ryszarda Nawrockiego, Grzegorza Skowrońskiego, działacza sportowego - Bolesława Stanowskiego oraz naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych konińskiego starostwa - Małgorzatę Hopen. Odznakę ze srebra otrzymali  koordynatorzy sportu:  Anna Jabłońska z Kleczewa i Michał Rek ze Rzgowa. Koniński Okręgowy Związek Piłki Nożnej postanowił, w dowód uznania dla zasług na rzecz popularyzacji piłki nożnej, przyznać złotą odznakę staroście Małgorzacie Waszak i wicestaroście Andrzejowi Nowakowi, a srebrną - Januszowi Stankiewiczowi, przewodniczącemu Rady Powiatu Konińskiego oraz pracownikom starostwa: Małgorzacie Hopen i Karolowi Baranowskiemu.
Powiat Koniński podsumował miniony rok