Pomoc finansowa dla uczestników Powstania Czerwiec ’56

O pomoc finansową od środy (9 kwietnia) wnioskować mogą czynni uczestnicy Powstania Czerwiec ’56 oraz współmałżonkowie tych nieżyjących uczestników, którzy w wyniku wydarzeń z czerwca 1956 roku w Poznaniu doznali uszczerbku na zdrowiu, byli represjonowani przez funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa, zostali zwolnieni z pracy lub mają szczególne zasługi w niesieniu pomocy ofiarom Powstania.

O udzielenie pomocy finansowej będą mogli ubiegać się uczestnicy Powstania Czerwiec ’56, znajdujący się obecnie w trudnej sytuacji materialnej. Formularze dostępne są w Punkcie Obsługi Klienta w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, w delegaturach WUW oraz wydrukować bezpośrednio ze strony internetowej. Wypełnione i podpisane wnioski można składać osobiście do 30 kwietnia 2014 w Biurze Obsługi Obywatela w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, w delegaturach urzędu w Koninie, Kaliszu, Lesznie i Pile lub przesyłać pocztą na adres: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, al. Niepodległości 16/18, 61-713 Poznań z dopiskiem „Czerwiec ‘56” (decyduje data stempla pocztowego).

Wnioski opiniowane będą przez powołaną przez wojewodę wielkopolskiego komisję, w skład której wchodzą przewodniczący związków kombatantów i uczestników Powstania Poznański Czerwiec ’56 oraz przedstawiciele Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Podobnie jak w latach ubiegłych na pomoc finansową przeznaczono łącznie 500 tys. zł.