Plebiscyt na unijną inwestycję dekady

Przez dwa tygodnie od poniedziałku 14 kwietnia mieszkańcy powiatu konińskiego mogą głosować na unijną inwestycję dekady. Konkurs odbywa się na stronie www.konin24.info

1 maja 2014 r. minie dekada odkąd Polska stała się członkiem wspólnoty europejskiej. Do dziś pamiętamy euforię towarzyszącą tej integracji i radość z przyjęcia do grupy krajów UE. Dziś po dziesięciu latach na integrację z Unią patrzymy głównie przez pryzmat rozwoju i pieniędzy, które poprzez rozmaite programy płynęły do naszego kraju i regionu. Prawie 1 miliard 376 milionów złotych unijnych dotacji pozyskały na rozwój naszego regionu samorządy, przedsiębiorcy oraz organizacje pozarządowe na realizację innowacyjnych projektów. Dzięki tym pieniądzom powstała infrastruktura, inwestowano też w kapitał ludzki. Ze względu na dziesiątą rocznicę obecności Polski w Unii Europejskiej Starostwo Powiatowe w Koninie i Radio Konin organizują konkurs, który wyłonić ma najciekawszy, najbardziej wartościowy projekt realizowany z wykorzystaniem środków unijnych.

Za pośrednictwem strony internetowej Radia Konin www.konin24.info można wybierać najlepszy naszym zdaniem projekt zrealizowany w powiecie konińskim przy dofinansowaniu środków pochodzących z Unii Europejskiej. Każda z 14 gmin oraz Powiat Koniński zgłosiły do plebiscytu po dwa projekty. O tym, który z nich zdaniem Internautów uznany zostanie za najciekawszy dowiemy się na koniec kwietnia. Zwycięski projekt zostanie nagrodzony podczas europikniku „Powiat Koniński dla Europy”, który odbędzie się 1 maja w amfiteatrze w Kramsku.