Najpiękniejszy i Najsmaczniejszy Wielkanocny Mazurek

Mazurki, babki oraz serniki i ciasta drożdżowe, przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich powiatu konińskiego, degustowano w Spławiu 16 kwietnia 2014 r. Wypieki wielkanocne przygotowane na konkurs Najpiękniejszy i Najsmaczniejszy Wielkanocny Mazurek zdobiły stoły remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Spławiu koło Goliny.

Po raz pierwszy Stowarzyszenie dla Konina i Regionu zaprosiło Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu konińskiego do udziału w konkursie na Najpiękniejszy i Najsmaczniejszy Wielkanocny Mazurek. Udział w nim wzięły panie z KGW z Władzimirowa (gm. Kazimierz Biskupi), Celinowa i Mniszek (gm. Skulsk), Siąszyc (gm. Rychwał), Węglewa (gm. Golina), a także z KGW w Zarzewie (gm. Rzgów) i Spławiu (gm. Golina) oraz z gmin: Krzymów, Wilczyn Grodziec i Kleczew.
– Ideą, zorganizowanego przez stowarzyszanie, konkursu jest kultywowanie tradycji oraz zwyczajów wielkopostnych. Wszystkie wypieki przygotowane przez gospodynie z KGW, które przyjęły zaproszenie do udziału w konkursie okazały się bezkonkurencyjne, w związku z czym jury nie wyłoniło laureata. W tegorocznej edycji nagrodzono wszystkie KGW – mówi Andżelika Chojnacka, prezes Stowarzyszenia i radna powiatu konińskiego.

W przedświąteczną atmosferę uczestników imprezy wprawił również występ zespołu wokalnego z gminy Krzymów.

Już dziś Stowarzyszenie dla Konina i Regionu zaprasza do udziału w festynie rodzinnym z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który odbędzie się 2 maja w parku miejskim im. Fryderyka Chopina w Koninie.
Wielkanocne wypieki
Występ zespołu z Krzymowa