Skocz do zawartości

Kwiecień

Aktualności

Konwent Starostów Województwa Wielkopolskiego

Dwudniowe obrady Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego odbyły się w Ostrowie Starym, powiat słupecki w dniach 8-9 kwietnia 2014 r.

Pierwszego dnia obrad w kręgu zainteresowania wielkopolskich starostów znalazły się sprawy z zakresu bezpieczeństwa informacji. Prezentację w tym temacie omówili przedstawiciele poznańskiej firmy Bussines Watch.
 
Program „Szkoła Wielkopolska Uniwersytet w Twojej Szkole” przedstawił Ryszard Stefanowski – Prezes Zarządu Fundacji eSzkoła. Program ten realizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w partnerstwie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej. Głównym jego celem jest wdrożenie do roku 2014 w 105 szkołach programów rozwojowych w zakresie stosowania w kształceniu metody projektów i nauczania problemowego, wspomaganych internetową platformą edukacyjną. W tym temacie Starostowie zapoznali się z propozycjami na nowy okres programowania z funduszy europejskich na lata 2014 -2020.
 
Uczestniczący w Konwencie Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak przedstawił informacje w zakresie perspektywy programowej Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Natomiast Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek przekazał aktualne informacje dotyczące zadań realizowanych przez samorządy.
 
W programie obrad Konwentu, w których uczestniczyła również Elżbieta Walkowiak Wielkopolski Kurator Oświaty, znalazły sprawy dotyczące szkolnictwa zawodowego. Dr inż. Maciej Szafrański – Pełnomocnik Rektora Politechniki Poznańskiej ds. Akceleratora Wiedzy Technicznej oraz Joanna Ganowicz – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego omówili zasady rozwijającej się współpracy między Politechnika Poznańską a szkołami w projekcie „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie. Starostwie podjęli również dyskusję na temat roli i problematyki tworzenia Centrów Kształcenia Praktycznego w Wielkopolsce.
 
Drugi dzień obrad zdominowały sprawy bieżące Konwentu. W wyniku dyskusji Konwent podjął dwa stanowiska: w sprawie roszczeń spadkobierców wobec nieruchomości powiatowych oraz w sprawie podziału wpływów z opłat eksploatacyjnych w związku z nowelizacją ustawy Prawo geologiczne i górnicze oraz innych ustaw.
 
Ponadto starostowie zapoznali się z informacją Jana Grabkowskiego – Starosty Poznańskiego i Wiceprezesa Zarządu ZPP o pracach Związku Powiatów Polskich.
 
Dwudniowe obrady Konwentu zakończyła wizyta na lotnisku 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.
 
Powiat koniński w Konwencie Starostów Województwa Wielkopolskiego reprezentuje Małgorzata Waszak - Starosta Koniński.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting