II Koniński Kongres Kobiet

II Koniński Kongres Kobiet odbędzie się w najbliższą sobotę (12 kwietnia) w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie w godz. 9.00-17.00.

Kongres to inicjatywa kobiet reprezentujących nowoczesny sposób myślenia, aktywnych zawodowo i społecznie, które chcą zwrócić uwagę na sprawy równego traktowania oraz łamania zakorzenionych i wciąż funkcjonujących w społeczeństwie stereotypów.

Ideą Kongresu jest jak największy w nim udział kobiet z całego regionu. Tegoroczne kongresowe dyskusje toczyć się będą wokół spraw dotyczących solidarności kobiet, kobiet w mediach, kobiet w gospodarce, aktywności społecznej oraz przemocy wobec kobiet.

Przez cały dzień w holu auli działać będzie Park Kobiet, w którym znajdą się wystawy obrazów i fotografii, Kącik Malucha, strefa NGO’sów oraz stoiska informacyjne organizacji wspierających II Koniński Kongres Kobiet.

Rejestracja uczestników II Kongresu Kobiet odbywa się na stronie internetowej organizatora i potrwa do 11 kwietnia. do godz. 20:00.

Program KKK