Skocz do zawartości

Grudzień

Aktualności

Z Finału XIV Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska

Młodzież z powiatu konińskiego po raz czternasty rywalizowała w Powiatowym Konkursie Ochrony Środowiska. Największą wiedzą z dziedziny ekologii wykazali się Oskar Kubasik z Gimnazjum w Sławsku oraz Martyna Biernacka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie.
 
Konkurs od początku realizowany jest przez konińskie Starostwo i ma na celu popularyzację wiedzy o ochronie środowiska, kształtowanie świadomości przyrodniczej i ekologicznej oraz wypracowanie wrażliwości społecznej wśród młodzieży szkolnej na otaczające środowisko naturalne. Do tegorocznego finału przystąpiło 8 gimnazjalistów i 5 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych wyłonionych spośród 300 uczestników szkolnego etapu konkursu.
 
XIV Powiatowy Konkurs Ochrony Środowiska odbył się 6 grudnia w Starostwie. Tradycyjnie rozpoczął się od egzaminu pisemnego. Do drugiego etapu zakwalifikowano sześć osób. Po raz pierwszy uczestnicy ścisłego finału zaprezentowali filmy swojego autorstwa poświęcone środowisku i jego ochronie. Ocenie jury poddane zostały obrazy: „Czy moja miejscowość jest przyjazna środowisku” Oskara Kubasika, „Działania proekologiczne w Gimnazjum im. Przyrodników Polskich w Budzisławiu Kościelnym” Dawida Greficza, „Domowa ochrona środowiska” Krzysztofa Fedorowicza, „Odrzuć swoje przyzwyczajenia w trosce o środowiska i przyszłe pokolenia” Martyny Biernackiej, „Nawrócony” Rafała Tulisza oraz „Dlaczego tak wiele gatunków jest zagrożonych wyginięciem”  Rafała Biernackiego.
 
Finaliści wzięli również udział w tematycznym guizie. O kolejności miejsc w konkursie ostatecznie zadecydowała łączna punktacja uzyskana z prezentacji filmowej i odpowiedzi ustnej.
 
Spośród gimnazjalistów najwyżej oceniony został Oskar Kubasik z Gimnazjum w Sławsku, który zapewnił sobie zwycięstwo w finale zdobywając 29 punktów. W trójce najlepszych znaleźli się także Dawid Greficz z Gimnazjum w Budzisławie Kościelnym (24 punkty) i Krzysztof Fedorowicz z Gimnazjum w Kleczewie (18 punktów).
 
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjna okazała się Martyna Biernacka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie zdobywając 35 punktów. Dwa pozostałe miejsca wywalczyli: Rafał Tulisz z Zespołu Szkół w Sompolnie (26 punktów) oraz Rafał Biernacki z Zespołu Szkół w Kleczewie (17 punktów).
 
Laureaci Finału XIV Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska otrzymali nagrody w formie bonów towarowych o zróżnicowanym nominale, a pozostali uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami. W imieniu samorządu powiatu konińskiego gratulacje i podziękowania za wiedzę oraz udział w konkursie wszystkim uczestnikom sobotniego finału złożył Władysław Kocaj wicestarosta koniński.
Uczestników konkursu powitał Władysław Kocaj, wicestarosta Koniński
Uczestnicy pisemnego etapu konkursu
Finał XIV Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska
Laureatom konkursu nagrody wręczył Władysław Kocaj, wicestarosta koniński
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting