Skocz do zawartości

Grudzień

Aktualności

Rada Seniorów podsumowała rok

Rada Seniorów Powiatu Konińskiego podsumowała roczną działalność oraz zatwierdziła plan pracy na 2015 r.
 
Ostatnie w tym roku posiedzenie Rady Seniorów odbyło się 17 grudnia w konińskim Starostwie.
 
Przewodnicząca Halina Rogowska przedstawiła sprawozdanie z wykonania planu pracy Rady Seniorów Powiatu Konińskiego. W mijającym roku radni seniorzy obradowali pięć razy. Z zaplanowanych na 2014 rok wydarzeń zorganizowali siedem: Powiatowe Obchody Dnia Babci i Dziadka (styczeń); warsztaty o tematyce wielkanocnej pn. „Zrób to sam” wraz z konkursem na najładniejszą ozdobę wielkanocną (marzec); „Spacer z kijkami po zdrowie” (maj); Powiatowy Dzień Seniora (zrealizowany w czerwcu podczas Powiatowych Dni Rodziny w Kazimierzu Biskupim); konkurs fotograficzny „Barwy lata w powiecie konińskim” (sierpień - październik); spotkanie z cyklu „Z wizytą u nas” (listopad) oraz uroczystości patriotyczne pod hasłem „Droga do Wolności” upamiętniające 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (listopad).
 
Ze względów organizacyjnych, seniorom nie udało się w tym roku zorganizować spotkania „Podzielmy się darami jesieni”, wziąć udziału w „Dniu Pszczelarza” w Ślesinie, a także przygotować stoiska na „Wielkie Ruszenie Gmin Powiatu Konińskiego”, Targi Wierzby i Wikliny w Wierzbniku oraz na Dożynki Powiatowe w Kleczewie.
 
Bardzo pracowicie zapowiada się dla radnych seniorów także przyszły rok. Zgodnie z zatwierdzonym na grudniowym posiedzeniu planem pracy, poza kontynuacją dotychczas realizowanych przedsięwzięć, radni wyznaczyli sobie nowe zadanie polegające na organizacji spotkań, które służyć będą ożywieniu tradycji regionu konińskiego.
 
W ostatnich w tym roku obradach Rady Seniorów uczestniczył gościnnie starosta Stanisław Bielik, który z okazji zbliżających się świąt złożył serdeczne życzenia radnym, a za ich pośrednictwem, wszystkim najstarszym mieszkańcom powiatu konińskiego.
Przewodnicząca Halina Rogowska przedstawiła sprawozdanie z wykonania planu pracy Rady Seniorów Powia
Rada Seniorów podsumowała rok
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting