naLOT naGRÓD – ostatnie starcie

„naLOT naGRÓD”, prowadzony przez Lokalną Organizację Turystyczną „Marina” nieprzerwanie od 27 października, z końcem grudnia osiągnie swój punkt kulminacyjny. W ciągu siedmiu kolejnych tygodni w facebookową akcję LOT „Mariny” włączyło się kilkaset osób, i właśnie dlatego postanowiono pierwotnie zaplanowany cykl pięciu konkursów poszerzyć o dodatkową, świąteczną odsłonę cyklu. W poniedziałek, 15 grudnia, na fanpage’u Stowarzyszenia w serwisie Facebook ogłosimy ostatni konkurs w ramach akcji „naLOT naGRÓD”.

LOT zachęca mieszkańców powiatu konińskiego, by poprzez udział w konkursie pn. „Powiat stroi się na święta”, dali się unieść fali świątecznej gorączki i uwiecznili na zdjęciach, jak ich najbliższa okolica zmieniła się w ten wyjątkowy, przedświąteczny czas. Może znane wszystkim ulice rozbłysły tysiącem choinkowych światełek? Może siedziba władz miasta straciła coś ze swojej urzędowej powagi i, przystrojona w świąteczne ozdoby, przypomina o nadchodzącym Bożym Narodzeniu? Może na miejskim rynku stanęła wyjątkowo piękna choinka? Czasem wystarczy zatrzymać się na chwilę i rozejrzeć wokół, żeby dostrzec, jak niezwykłe staje się nasze najbliższe otoczenie dzięki wszechobecnej magii świąt. Wykorzystajmy ten czas, żeby pochwalić się naszą okolicą.

Zadanie uczestników konkursu jest bardzo proste – wystarczy wykonać zdjęcie, portretujące miasto lub wieś w tym świątecznym wystroju, zamieścić to zdjęcie na fanpage’u Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina” wraz z opisem informującym o tym, kiedy i gdzie zdjęcie zostało wykonane, a następnie zbierać głosy. Prawo głosu w konkursie mają wyłącznie osoby, które „lubią” fanpage Stowarzyszenia w serwisie Facebook. Głosy (czyli kciuki w górę) na ulubione zdjęcie będzie można oddawać do północy z 28 na 29 grudnia 2014 r. Zwycięzcą zostanie autor tego zdjęcia, które zdobędzie w konkursie najwięcej polubień.

W ramach całego cyklu „naLOT naGRÓD” Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina” rozdała, dzięki współpracy z Miastem Konin, Powiatem Konińskim oraz Konińskim Domem Kultury, ponad 30 różnych nagród. W ciągu zrealizowanych dotąd pięciu konkursów LOT sprawdziła, jak wygląda nasz region z roweru („Jesień na dwóch kółkach”), czy mieszkańcy Konina znają swoje miasto („Konin pod lupą”) i zachęcała do wykonywania swoich autoportretów w konińskich plenerach („Selfie po konińsku”). Zweryfikowała też wiedzę mieszkańców ziemi konińskiej na temat legend i mitów związanych z  regionem („Legendarny Konin”), a także przeegzaminowała ich ze znajomości kminy ochweśnickiej („Pokaż nam język”).

Celem akcji „naLOT naGRÓD” jest przede wszystkim aktywizowanie mieszkańców Konina i edukowanie ich w zakresie wiedzy na temat walorów turystycznych, krajoznawczych i historycznych naszego miasta i regionu. Nagrody w konkursie to raczej skutek uboczny. Głównym zyskiem uczestników jest umiejętność odkrycia w swojej małej ojczyźnie nowej jakości i wzrost wiedzy o historii i kulturze regionu.