Autobus Energetyczny w Koninie!

W dniu 9 grudnia 2014 r., w godzinach 9.00-17.00 w Koninie, na Placu Wolności będzie gościł AUTOBUS ENERGETYCZNY, działający jako mobilne centrum informacyjno-edukacyjne na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu, promujący inicjatywy związane z oszczędzaniem i poszanowaniem energii.

NUVARRO Sp. z o. o. serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu organizowanym przez Krajową Agencję Poszanowania Energii (KAPE).

Niskopodłogowy autobus miejski MAN wyposażony jest w modele prezentujące oszczędzanie energii, wody, oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego oraz tablice związane z inteligentnymi sieciami i licznikami, energią z biomasy, rekuperatorem.

Na odwiedzających czekają liczne atrakcje: m.in. lekcje pokazowe i specjalistyczne porady dotyczące ochrony środowiska oraz wykorzystania nowoczesnych technologii przyjaznych dla otoczenia. A to wszystko bezpłatnie w ramach projektu pn „Autobus energetyczny -€“ mobilne centrum edukacyjno-informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu”.

Zapraszamy do zwiedzania autobusu wszystkich mieszkańców miasta, powiatu konińskiego a w szczególności uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów, którym tematyka ochrony środowiska oraz poszanowania energii nie jest obca.

Powyższa inicjatywa realizowana jest w ramach projektu KAPE w 200 gminach w całej Polsce: w tym w mieście Konin. W roku 2014 Autobus Energetyczny odwiedza województwa łódzkie i wielkopolskie, a następnie w 2015 i 2016 kolejne 14 województw.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej www.autobusenergetyczny.pl
Zachęcamy do udziału w wydarzeniu i włączenie się w jego promocję!
Przystanek autobusu: Plac Wolności w Koninie, przy budynku Urzędu Miejskiego w Koninie
Termin: 9 grudnia 2014 r. (wtorek), godz. 9.00-17.00
Serdecznie zapraszamy!