Trwają konsultacje społeczne dokumentów strategicznych

Konsultacje społeczne i badanie natężenia ruchu to kolejne działania realizowane z pieniędzy projektu Aglomeracja Konińska. Liderem projektu, w który zaangażowało się 16 samorządów jest Powiat Koniński.

Czerwiec oraz początek lipca to okres konsultacji społecznych dwóch dokumentów strategicznych tj. Strategii rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Aglomeracji Konińskiej oraz Studium rozwoju gospodarczego wraz z programem promocji terenów inwestycyjnych OFAK.

W okresie od 2 do 18 czerwca br. odbyły się konsultacje społeczne Strategii rozwoju OFAK z mieszkańcami, przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi z terenu OFAK oraz cały czas odbywają się za pomocą strony internetowej – dialogu społecznego w zakładce Aglomeracja Konińska, gdzie można wypełnić elektroniczne formularz ankietowy.

Drugim konsultowanym dokumentem będzie Studium rozwoju gospodarczego wraz z programem promocji terenów inwestycyjnych. Konsultacje odbędą się 3 lipca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Koninie o godzinie 14:30. Dodatkowo  na stronie www.powiat.konin.pl będzie można wypełnić elektroniczne formularz ankietowy. Konsultacje zakończą się 31 lipca.

Nowym działaniem, realizowanym jako część innego dokumentu strategicznego: Studium rozwoju transportu zrównoważonego OFAK jest badanie natężenia ruchu, które rozpoczęło się 24 czerwca w Koninie i trwać będzie w gminach powiatu konińskiego. Zgodnie z założeniami wykonawca zrobi pomiar w 50 punktach po to, by w przyszłości optymalnie planować zarządzanie ruchem i inwestycjami związanymi z transportem aglomeracji konińskiej.

Ważnym momentem w realizacji projektu była pozytywna decyzja Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju na opracowanie trzech dodatkowych dokumentów tj. Plan zrównoważonego gospodarowania energią OFAK, Strategia rozwoju turystyki wraz z programem rozwoju komunikacji rowerowej OFAK oraz Analiza dotycząca możliwości tworzenia klastrów i innych powiązań przedsiębiorstw na terenie OFAK. Ich realizacja rozpocznie się niezwłocznie po podpisaniu umów z wykonawcami dokumentów wyłonionymi w postępowaniu przetargowym.