Skocz do zawartości

Czerwiec

Aktualności

Powiatowa drużyna zwyciężyła Wielkopolski Sprawdzian Wolności

Na czym w latach 90. prowadzono handel? Z czego przygotowywane jest klasyczne nadzienie rogala świętomarcińskiego?  W jakim kształcie jest pomnik postawiony 1 stycznia 2001 r. w punkcie widokowym przy drodze z Pniew do Sierakowa? Z takimi oraz wieloma innymi pytaniami zmagała się zwycięska drużyna Powiatu Konińskiego, podczas quizu – Wielkopolski Sprawdzian Wolności.

Wielkopolski Sprawdzian Wolności, to quiz zorganizowany przez poznański oddział Telewizji Polskiej, w którym reprezentanci pięciu subregionów wielkopolski: poznańskiego, pilskiego, kaliskiego, konińskiego i leszczyńskiego, sprawdzili swoją wiedzę o województwie z ostatnich 25 lat.
Program był realizowany z okazji 25-lecia pierwszych częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 r. Uczestnicy w trzech rundach odpowiadali na 25 pytań związanych z najnowszą historią województwa wielkopolskiego. Nad prawidłowym przebiegiem quizu czuwało jury w składzie: Piotr Florek – wojewoda wielkopolski, prof. Tadeusz Wallas – dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz Lena Bretes-Dorożała – dyrektor poznańskiego oddziału Telewizji Polskiej.
 
Region Koniński reprezentował zespół w składzie: Andrzej Nowak, wicestarosta koniński, Dariusz Kałużny prezes firmy Nuvarro, Ewelina Rapeła zastępca naczelnika Wydziału Promocji i Rozwoju oraz Andrzej Łącki prezes konińskiego oddziału PTTK. Drużynie pomagali konińscy kibice, a wśród nich uczniowie klas górniczych z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie.
 
Zachęcamy do obejrzenia Wielkopolskiego Sprawdzianu Wolności.
Wielkopolski Sprawdzian Wolności
Powiatowa drużyna zwyciężyła Wielkopolski Sprawdzian Wolności
Jury Wielkopolskiego Sprawdzianu Wolności
Tabela wyników
Powiatowa drużyna zwyciężyła Wielkopolski Sprawdzian Wolności
Powiatowa drużyna zwyciężyła Wielkopolski Sprawdzian Wolności
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting