Pięknieje wielkopolska wieś

Siedem projektów z pięciu gmin powiatu konińskiego – Rzgów, Skulsk, Rychwał, Stare Miasto, Ślesin, rekomenduje o dofinansowanie w ramach projektu IV edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”, na łączną kwotę ponad 151 tys. złotych.

Celem IV edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” ogłoszonego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego w ramach samorządowego programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020” jest wsparcie dla inicjatyw na rzecz rozwoju własnych miejscowości, sołectw, opartych o oddolnie wypracowane koncepcje odnowy wsi. Wsparcie finansowe zadań służy odbudowie oraz poprawie jakości życia mieszkańców terenów wiejskich.

O dofinansowanie starało się pięć samorządów gminnych z powiatu konińskiego. Złożono aż 13 wniosków, z czego tylko siedem zostało zakwalifikowanych do dalszego postępowania. Ze wsparcia skorzystać mogą następujące inicjatywy:
  • „Pięknieje Wieś Osiecza Pierwsza” (gm. Rzgów) – 10 001,05 zł;
  • „Innowacyjne metody rekreacji sposobem na rozwój oraz promocję Sołectwa Mniszki” (gm.Skulsk) – 26 577,75 zł:
  • „Plac zabaw miejscem wypoczynku i rekreacji mieszkańców Sołectwa Czartówek” (gm. Skulsk) – 24 452,46 zł:
  • „Sławsk Pięknieje” (gm. Rzgów) – 17 945,54 zł:
  • „Kulinarne tradycje pomysłem na aktywność Sołectwa Złotkowy” (gm. Rychwał) – 29 601,89 zł:
  • „Centrum rekreacyjne w miejscowości Jaroszewice Grodzieckie – zdrowo i bezpiecznie” (gm. Rychwał) – 25 662,72 zł:
  • „Gdzie wracać jeśli nie tu? – zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Żychlin” (gm. Stare Miasto) – 16 804,37zł.

O subwencje starały się gminy (sołectwa) posiadające status aktywnego uczestnika programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”. Finansowanie występuje na poziomie 80%, natomiast minimalny wkład gminy wynosi 20%.